wsteczzurück

 

Biblioteka Uniwersytecka w Innsbrucku

 

W księgozbiorze biblioteki znaleźć można całą klasykę polskiej literatury w oryginale i niemieckim przekładzie, od Mickiewicza, Słowackiego, Sienkiewicza, Fredry, Orzeszkowej, aż po Szczypiorskiego, Lema i Kapuścinskiego (dwaj ostatni niestety tylko w tłumaczeniu).

Większość publikacji znajduje się w Bibliotece Głównej (Hauptbibliothek, Innrain 50), niektóre w Bibliotece Nauk Humanistycznych (GEIWI-Bibliothek, VII i IX piętro w GEIWI-Turm, Innrain 52d, to ten nieco większy budynek uniwersytetu).

Ponieważ biblioteka ma charakter publiczny, czytelnikiem może zostać każdy, nie tylko uczeń czy student, kto na stałe zamieszkuje w Tyrolu. Bezterminową kartę czytelnika otrzymuje się bezpłatnie w informatorium (Informationsabteilung, Hauptbibliothek, I.piętro), po okazaniu dokumentu tożsamości ze zdjęciem.

Korzystanie z księgozbioru jest bezpłatne, termin zwrotu wynosi przeciętnie 5 tygodni. Maksymalnie można wypożyczać  około 20 książek.

Przy wyszukiwaniu książek należy posługiwać się katalogiem internetowym http://aleph.uibk.ac.at/, tam też można zamawiać książki lub przedłużać okres wypożyczenia.

Biblioteka prowadzi bezpłatne kursy - również w języku polskim -  korzystania z księgozbioru (w gmachu biblioteki, czas trwania ok. 40 Min). Składają się na nie praktyczne ćwiczenia na komputerze (obsługiwanie wyszukiwarek) + zwiedzanie budynku, magazynu itp..

Bliższe informacje:
na stronie internetowej biblioteki
http://ub.uibk.ac.at lub pod numerem telefonu informatorium 0512/507/2415 w dniach od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8 do 17.
 

Counter