wstecz

 

Atrakcyjny i wartościowy prezent Świąteczno - Noworoczny ' 2007

 

 


" WIELKI  FUTBOL" jest pierwszą polską publikacją z rekomendacją światowej federacji piłkarskiej FIFA. Książka jest unikalną pozycją w polskiej i światowej literaturze piłkarskiej i jest dedykowana dla legendarnego Trenera śp. K. Górskiego. Do dedykacji dołączyły się wybitne osobistości swiatowego i polskiego futbolu: n.in.:

J.S. Blatter Prezydent FIFA;

Lennart Johansson, Prezydent UEFA;

Franz Beckenbauer, światowej sławy 'gwiazda' piłkarz, trener – i wielu innych oraz inni wybitni polscy trenerzy, pilkarze - reprezentanci Polski ("Orły Górskiego"), kluby, uczelnie AWF, PKOL, PZPN, WZPN, TV, etc..

 

Ta atrakcyjna i wartościowa książka prezentuje podstawowe źródło wiedzy specjalistycznej (techniczno-taktycznej i psycho-fizycznej) począwszy od piłkarstwa młodzieżowego do futbolu zawodowego na najwyższym poziomie światowym. Obok współczesnej i użytecznej w praktyce teorii, prezentuje m. in., ponad 500 ćwiczeń praktycznych i techniczno-taktycznych w rysunkach i ponad 250 unikalnych komentarzy światowej sławy ekspertów, trenerów, piłkarzy i naukowców oraz wiele, wiele więcej.

Przykładowo, na podstawie faktów z gry najlepszych piłkarzy i zespołów świata, okreslono również wymogi jakie stawia współczesna i skuteczna piłka nożna, i…wiele, wiele więcej.

Najważniejszym dążeniem autora jest próba pomocy wzmocnienia i wyposażenia każdego, klubu, trenera, nauczyciela wf, piłkarza, studenta i sympatyka futbolu w fundamentalną wspołczesną wiedzę teoretyczną i praktyczną.

 

Wielki futbol  - Jerzy Wrzos
584 str.;  ISBN: 83-7272-155-6
Typ okładka: twarda; G&P 2006 rok;  format: 17x24,5 cm
adres wydawcy: Oficyna Wydawnicza  G & P  Gościanski & Pretnicki 

ul. Szarych Szeregów 23,  60-462 Poznań, Polska  
tel. / fax:  48  061 -  842 57 54           
www.gmp.poznan.pl ;     e-mail:  info@gmp.poznan.pl

 

Cena 1 - egzemplarza książki 49.9o zł razem (+ koszta przesyłki)!

Przy zamówieniu większej ilości egzemplarzy cena jest odpowiednio niższa (w tej sprawie prośba o kontakt z Oficyną Wydawniczą G & P Poznań).
Ilość książek ograniczona -  do nabycia w dobrych księgarniach, w sieciach EMPiK - i bezpośrednio od Oficyny Wydawniczej G & P Poznań.

Notka o Autorze:
dr Jerzy Wrzos - trener zespołów ligowych - autor książek szkoleniowych o zasięgu miedzynarodowym (Katowice, Paryż - dwukrotnie, Bruksela, Nowy Jork - dwukrotnie, Poznań), znany w FIFA publicysta i byly st. wykładowca, pracownik naukowo-dydaktyczny na AWF Katowice.
W roku 1980 Autor, jako jeden z pierwszych w Europie trenerów praktyków napisał i obronił (na AWF Poznań)  tytuł doktorski z tematyki szkoleniowej w światowym fussball'u. Między innymi, autor był szkoleniowcem (dużej ilości) wybitnych reprezentantów Polski, z którymi prowadził  naukę do zawodu trenera na studiach zaocznych, stacjonarnych i dwuletnich kursach ogólnopolskich podyplomowych - na AWF Katowice (1973-1982) i prowadził wieloletnią pracę szkoleniową poza granicami kraju. W 1992 i 1996 Vantage Press Inc. w Nowym Jorku dwukrotnie opublikował znany "Soccer - the International Training Guide", ze słowem wstępnym J.S Blattera, prezydenta FIFA i legendarnego światowego piłkarza sp. Ferenca Puskasa - pierwszą książkę piłkarską dedykowaną Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II - Karolowi Wojtyle. Biografia autora jest także prezentowana w międzynarodowej polonijnej książce "WHO'S WHO POLONIA' 2000 (str 352-353).  

 

Małe fragmenty z książki "Wielki futbol" były publikowane w dwumiesięczniku "Trener" czasopisma fachowego PZPN  (od stycznia do sierpnia 2006), jak również w "Sport Wyczynowy" COS - Warszawa.

Pozytywne oceny  omawianej publikacji wyrazili: m. in., panowie trenerzy, profesorowie i rektorzy Akademii Wychowania Fizycznego, jak również między innymi Antoni Piechniczek - były selekcjoner kadry Polski i v-ce Prezes PZPN ds. szkoleniowych oraz wiele innych osobistości - ekspertów.

  Counter