wsteczzurück

 

Zajęcia wokalne

 

 

Śpiewać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej
Ale nie o to chodzi jak co komu wychodzi.
Czasami człowiek musi inaczej się udusi....”

 

Chcesz śpiewać ale nie potrafisz?

Mam dla Ciebie rozwiązania!!!

Jeśli do mnie trafisz, proponuję te równania do wykonania:

Praca + Przyjemność = Postępy

Postępy + Praca = Występy

Jako śpiewaczka z wykształceniem wyższym oraz doświadczeniem pedagogicznym, oferuję indywidualne lekcje emisji głosu dla dzieci i doroslych w zakresie:

- umiejętnego korzystania z gospodarki oddechowej,

- intonacji,

- kształcenia głosu,

- rytmu muzycznego,

- prawidłowej dykcji i artykulacji,

- pracy nad ciałem,

- prezentacji scenicznej.

 

Praktyczne ćwiczenia wokalne na podstawie szkoły N. Vaccaia uczącej poprawnej techniki śpiewu oraz ćwiczenia solmizacyjne wg szkoły G. Concone.

Nauka piosenki aktorskiej, współczesnej, pieśni klasycznej, arii operowych i operetkowych.

 

mgr Anna Maria Kalka

E-mail: 1sopranna@gmail.com

Tel: 0680 144540

www.annamariakalka.net

 

Anna Maria Kalka:

Śpiewaczka z wykształceniem wyższym i doświadczeniem pedagogicznym.

Ukończyła Akademie Muzyczną na Wydziale Wokalnym z tytulem magistra sztuki oraz Międzywydziałowe Studium Pedagogiczne w Poznaniu.

Działalność muzyczną rozpoczęła w Zespole Muzyki Dawnej Ars Antiqua, gdzie grała na flecie prostym altowym, cornamuse i darabuco. Brała udział w licznych Warsztatach Muzyki Dawnej. Umiejętności wokalne rozwijała w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia im. Fr. Chopina w Poznaniu a następnie doskonaliła w Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego. Podczas studiów uczestniczyła w mistrzowskich kursach wokalnych m.in. u prof. Teresy Żyli-Gary, prof. Heleny Łazarskiej, prof. Janusza Niziołka

Była współzałożycielką Międzywydziałowego Koła Naukowego Muzyki Dawnej Ars Antiqua Akademii Muzycznej oraz współorganizatorką Warsztatów Muzyki Dawnej Barokowe Afekty w Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Doświadczenie sceniczne zbierała na deskach opery Teatru Wielkiego w Poznaniu oraz w Operze Wrocławskiej. Pracowała także jako solistka w Wielkopolskim Biurze Koncertowym w Poznaniu. Śpiewała w Zespole Muzyki Dawnej Ars Nova oraz w Mazowieckim Centrum Kultury Morskie Oko w Warszawie. Koncertowała m.in. w Polsce (w Poznaniu, Warszawie, Toruniu, Gorzowie Wielkopolkim), w Niemczech / Nordhausen, w Szwajcarii / Neuchatel, we Francji / Mirecourt, w Belgii / Neerpelt, w Portugalii / Porto, w Tajlandii / Bangkok.

Aktualnie mieszka w Tyrolu, gdzie śpiewała w przedstawieniach operowych Tiroler Festival w Erl i w Innsbrucku pod kierownictwem Gustava Kuhna.

 

Counter